Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Ústavní soud rozhodl, že Ministerstvo financí reguluje hazard v souladu s Ústavou ČR

2.3.2017, Zdroj: Ministerstvo financí

Ústavní soud potvrdil, že nástroje pro boj s nelegálním hazardem na internetu jsou zcela v souladu s ústavním pořádkem České republiky.

Tím dal za pravdu Ministerstvu financí, které od počátku ujišťovalo, že jeho jedinými cíli je ochránit hráče a legální provozovatele, omezit daňové úniky do černé zóny a bránit vzniku závislostí na hazardu především u mladistvých. ÚS rovněž akcentoval skutečnost, že srovnatelná možnost blokace definovaná zákonem o hazardních hrách je zakotvena v právním řádu dalších osmnácti zemí EU.

„Hovořit v případě blokování stránky s nelegálně provozovanou hazardní hrou o cenzuře internetu, jsem od počátku považoval za absurdní. Mám radost, že nám Ústavní soud dal za pravdu. Nový zákon o hazardu omezuje jedinou svobodu: nelegálně podnikat. Eliminuje černý trh s online hazardem a chrání hráče a legální provozovatele, kteří u nás platí daně,“ uvedl k verdiktu Ústavního soudu ministr financí Andrej Babiš.

„Zákon navíc od začátku roku funguje velmi dobře. Již samotná jeho účinnost vedla k razantnímu omezení ilegálního hazardu, kdy i bez nutnosti zahájení správních řízení drtivá většina