Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Projednávané změny v dani z nabytí nemovitých věcí

26.4.2016, Zdroj: Verlag Dashöfer

Parlament projednává novelizaci zákona o dani z nabytí nemovitých věcí. Poplatníkem má být pouze nabyvatel. Určení základu daně má být jednodušší. Celá řada změn má být účinná od poloviny roku 2016.

Poslanecká sněmovna projednává návrh novelizace zákona o dani z nabytí nemovitých věcí. Hlavní změny spočívají v následujících bodech:

  • Nově by měl být poplatníkem vždy jen nabyvatel, nemá být již možná volba poplatníka v kupní smlouvě. Zároveň s tím zaniká institut ručení.
  • Má být zjednodušeno stanovení základu daně v případě směny nemovitých věcí. Navrhuje se, aby se nově při určení sjednané ceny nepřihlíželo k hodnotě pozbývané nemovité věci, pouze jen k případnému doplatku, který jedna ze stran poskytne straně druhé společně s pozbývanou nemovitou věcí, ať už v podobě peněžních prostředků nebo nepeněžního plnění.
  • Předmětem daně má být jednoznačně smluvní prodloužení práva stavby.
  • Navrhuje se, aby předmětem daně z nabytí nemovitých věcí v oblasti inženýrských sítí bylo úplatné nabytí vlastnického práva ke stavbě, která je částí inženýrské sítě. Nemá se hodnotit, zda je
 
 Napište nám
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: