Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Počet zemí podporujících reverse charge se opět zvýšil

23.6.2017, Zdroj: Ministerstvo financí

Ministr financí Ivan Pilný vedl českou delegaci na jednání Rady EU pro hospodářské a finanční záležitosti (ECOFIN), které se uskutečnilo 16. června 2017 v Lucemburku. Mezi hlavní témata Rady ECOFIN patřily legislativní návrhy v oblasti daní včetně mechanismu přenesení daňové povinnosti u DPH, posilování Bankovní unie a koordinace hospodářských politik členských států EU.

Ministři financí se na svém pravidelném zasedání v Lucemburku věnovali daňovým návrhům. Na pořadu jednání byla česká priorita návrhu na zavedení plošného mechanismu přenesení daňové povinnosti v oblasti DPH (tzv. mechanismus reverse charge) na dodávku zboží a služeb překračující hodnotu 10 000 EUR. ČR návrh dlouhodobě podporuje a považuje jeho rychlé přijetí za nedílnou součást boje proti daňovým podvodům a únikům.

„Pro ČR je návrh na reverse charge velmi důležitý, počet zemí, který nás podporuje, se opět zvýšil,“ zdůraznil ministr Pilný. „Ta záležitost není uzavřená, bezpochyby budeme v našem úsilí nadále pokračovat,“ doplnil ministr Pilný.

Dalším legislativním návrhem v daňové oblasti byla otázka aplikování snížené sazby DPH na elektronické knihy, které jsou v současné době